საბჭოთა ოკუპაციის 100 წლისთავთან დაკავშირებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა ადმინისტრაციულ შენობაზე სახელმწიფო დროშები დაშვებულია.
ასევე, სახელმწიფო დროშები დაშვებულია საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე, ყველა ადმინისტრაციულ შენობაზე.
ზუსტად 100 წლის წინ, 1921 წლის 25 თებერვალს წითელი არმიის დანაყოფებმა თბილისი აიღეს და ქვეყანაში საბჭოთა მმართველობა დამყარდა.
საქართველოს პარლამენტის დადგენილების თანახმად, 25 თებერვალი საბჭოთა ოკუპაციის დღედ არის გამოცხადებული. ტრადიციულად, ყოველი წლის ამ დღეს, ოკუპაციის ასეულ ათასობით მსხვერპლთა პატივსაცემად, საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე სახელმწიფო დროშები ეშვება.

On the occasion of the 100th anniversary of the Soviet occupation, state flags have been lowered on all administrative buildings of the Ministry of Internal Affairs.
State flags are also lowered on all administrative buildings across the country.
100 years ago, on February 25, 1921, Red Army units took over Tbilisi and Soviet ruling was established in the country.
According to the resolution of the Parliament of Georgia, February 25 was declared as the day of the Soviet occupation. Traditionally, on this day of the year, state flags are lowered throughout Georgia in honor of the hundreds of thousands of victims of the occupation.